Bydlení

Poradce při řešení bydlení vám může pomoci v jedné z nejdůležitějších životních situací, kterou ovšem většina z nás neřeší často: koupě nebo prodej nemovitosti, stavba domu nebo i pronájem. Navíc většinou se jedná o velkou a také dlouhodobou investici. To se týká především koupě nebo výstavby nemovitosti. Ale také v případě, že naopak nemovitost prodáváte, nebo chcete bydlení řešit pronájmem, můžete našich poradců využít.

Většinu těchto věcí by měly řešit realitní kanceláře. Jenže ty většinou zastupují prodávajícího a jejich hlavním úkolem je nemovitost prodat. A pokud vy nemovitost kupujete, může se hodit někdo, kdo bude jednat výhradně ve vašem zájmu. Pokud prodáváte, poradce může jednat s kupujícím, realitkami apod.

Poradce NADISi vám pomůže třeba i s výběrem a vyhledáním vhodné nemovitosti, nebo s kontrolou jejího faktického i právního stavu. Může kontrolovat nebo i připravit potřebné dokumenty a postupy prodeje. Může jednat s prodávajícím, developerem nebo s realitními kancelářemi. Nebo třeba realitku úplně nahradit.

Při koupi nemovitosti se poradci většinou podaří vyjednat s prodávajícím nebo realitní kanceláří zajímavou slevu nebo jiné výhody. Často také poradce vyjedná s realitním makléřem to, že uvolní část své provize. O tuto částku se pak samozřejmě sníží vaše platba za služby poradce.

Asi ještě náročnější je příprava výstavby nemovitosti – výběr pozemku, jednání s úřady, výběr a jednání s dodavateli, financování, nutná povolení… Vše můžete řešit s našimi poradci.

Poradci NADISi v těchto záležitostech velmi často spolupracují s našimi externími partnery, kteří se na jednotlivé záležitosti přímo specializují. Poradce vše společně s vámi koordinuje a přizpůsobuje vašim potřebám. Pokud máte na některé činnosti „svého“ specialistu (například právníka, stavebníka, realitku,..), je samozřejmě možné jejich zapojení.

Poslední změna: 02.07.2017

Máte zájem o propočet hypotéky? Vyplňte online jednoduchý formulář

Žádost o propočet